Oleg Pochtar's profile

Poster of the theater "Berezil" 2

This is a continuation of the project. The first part is here. I am inspired by Ukrainian design of the 20-30s of the XX century. I want to do something similar to International Typographic Style, but based on the Ukrainian tradition.
Ця робота — це продовження проєкту, причини якого я описав в його першій частині. Зараз же я напишу не про «ЧОМУ?», а про «НАВІЩО?».

В мене була мрія в яку я з віком вірив все менше. В другій половині XX століття в графічному дизайні та зокрема в типографіці домінував стиль, який отримав назву «Швейцарський міжнародний». Чому саме так? «Швейцарський», тому що він виник у Швейцарії, а «міжнародний», тому що він став настільки популярним, що упродовж кількох десятиліть домінував в усьому світі. Це, для прикладу, як джаз, який виник в конкретній країні, навіть в конкретних містах, навіть в конкретних соціальних групах, але з локального явища став глобальним і «захопив» увесь світ.
The Ukrainian theater posters used the principle of composition, which you can see below. I found this method of building a composition in posters that are 100 years old.
Так-от в мене була мрія, що колись, за аналогією зі швейцарським, виникне і «Український міжнародний стиль». Тобто, щось настільки цікаве, що «захопить» увесь світ. Швейцарський стиль був підсумком експериментів авангардистів 20-30 років. Але в нас також була дуже сильна школа авангардизму, то чому б більш уважно не роздивитися її?

Раніше я вважав, що 20-30 роки — це був час шалених експериментів, але яким не вистачало логіки. Уважно проаналізувавши першу, а згодом й інші афіші, я здивувався збагнувши, що вони від самого початку робили все дуже продумано, за досить цікавою логікою, яка відрізняється від модульних сіток, що використовували швейцарці. То можливо цей альтернативний спосіб проєктування і може стати основою «Українського міжнародного стиля»?

Зараз в мене ще недостатньо прикладів на основі яких можна б було написати просту і зрозумілу інструкцію по використанню цих принципів побудови композиції. Але загалом вона будується на тому, що будь-яку пропорцію можна розбити на декілька інших пропорцій багатьма шляхами. Таким чином розбудовується композиція. Прямокутники можуть мати різні розміри, але вони мають бути кратні мікромодулю чи його половині. В цих афішах використовуються лише раціональні пропорції (2:4, 3:4 і т.п.), але слідуючи тій самій логіці можна сильно розширити можливості, якщо працювати ще й з ірраціональними пропорціями (1:√2, золотий перетин і т.п.).
These compositions are like paintings by Piet Mondrian.
Як я вже писав раніше, такий спосіб побудови композиції подібний до картин авангардистів, але замість фарби блоки заповненні текстами. Що можна проілюструвати однією з картин Піта Мондріана.
I decided to modernize this poster in my second work.
Для аналізу та реконструкції цього разу я вирішив взяти афішу, що ви бачите нижче. Яка ймовірно виконана в Макетній майстерні Вадима Меллера. До речі, якщо подивитись на цю і попередню афішу, помітний сміливіший підхід до роботи зі шрифтами у порівнянні з плакатами швейцарця Йозеф Мюллер-Брокман, які ви бачили на початку цієї статті.
This poster, like the previous one, is built on the basis of proportions.
В цій афіші, як і в минулій, лист має пропорції 2×3, такі саме пропорції має й поле набору. Заголовки й текстові блоки мають співвідношення 1×1, 1×2, 2×3, 3×4 і т.п. Макет я трохи перебудував на власний розсуд, але в цілому зберіг задум автору.
Раніше я писав, що не впевнений, що вони використовували мікромодуль, але схоже на те, що він таки використовувався і я визначив його вірно.
I decided to experiment with pixel fonts.
У своїй версії афіші я вирішив використати піксельні шрифти, більшість з яких, окрім найменших, побудував власноруч. Результат реконструкції ви бачите нижче. Шлях, що я проходжу, подібний до того, який проходить музикант, що бере народну пісню і на її основі створює сучасну композицію.
I also tried to add a folk ornament, but perhaps this is already superfluous.
Авангард за своєю суттю був досить інтернаціональним. В ньому не помітні яскраві національні риси. Але за своєю структурою, ці афіші особисто мені нагадують рушники та написи виконанні стародавньою в'яззю, хоча можливо це вже мої фантазії :-) Але через це в мене виникла думка урізноманітнити фон орнаментами, хоча, можливо, це вже зайве.
I’m proud to share these amazing news with you. My series of experimental posters "Berezil" has been awarded with a Certificate of Typographic Excellence from the Type Directors Club. LETTERING: TDC WINNER
My poster in International Poster Biennial Lublin 2023
My work at the final exhibition of the 18th
International Biennale of Theatre Poster 2022 in Rzeszów.
Thank you for your attention :-)
I am a Ukrainian graphic designer and teacher of color, composition, shape, proportions and grids. I will be glad to cooperate.


____10__10____
____010101____
1010______1010
__01__01__01__
1010______1010
____010101____
____10__10____
©_Pochtar_Oleg
Poster of the theater "Berezil" 2
Published:

Poster of the theater "Berezil" 2

Published: